PKK/ YPG’nin işgalindeki kentten kaçan aileler Fırat Kalkanı bölgesine gidiyor. Harekat ile sadece PKK değil DEAŞ da bölgeden temizleniyor. DEAŞ’lı teröristler kıyafet değiştirip PKK’nın arasına katılıyor. Harekat kapsamında 60’a yakın terörist teslim alındı, yaralı teröristler tedavi edildi.

Katar’ın başkenti Doha’daki Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’na katılan Akar, incelemelerde bulunduktan sonra konuştu…

“Amacımız, bölgede barışı ve huzuru tesis etmek, bölgeyi başta PKK/PYD/YPG olmak üzere terör örgütlerinden temizlemek” diyen Orgeneral Akar, şöyle devam etti: “Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DEAŞ da bölgeden temizleniyor.”

Türk savunma sanayisi, Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’na (DIMDEX 2018) Savunma Sanayii Müsteşarlığı koordinatörlüğünde 33 firma ile katılarak savunma teknolojilerindeki iddiasını ortaya koydu. DIMDEX 2018, Katar’ın başkenti Doha’daki Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde başladı. Fuara katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar fuar alanında incelemelerde bulundu.