TÜRKİYE

İşte dinlenenlerin listesi!

Devlet içinde çöreklenen paralel devletin yedi binden fazla kişiyi dinlediği ortaya çıktı. Dinlenenler arasında Ertuğrul Özkök’ten Yusuf Ziya Cömert’e, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya kadar bir çok isim var.

İşte dinlenenlerin listesi!

Okunma: 201

24 Şubat 2014 14:02
-A

+A

Star gazetesinin haberine göre dosya numarası 2011/762 olan belge ile 17 Aralık darbe girişimine kalkışan paralel yapının ‘Selam Terör Örgütü’ iddiasıyla gazeteci Ertuğrul Özkök, STAR yayın yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, TRT Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, Yeni Şafak Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, CHP Genel Merkezi, gazeteci Hüsnü Mahalli, MİT Basın Müşaviri Nuh Yılmaz, oyuncu-spiker Defne Samyeli, Başbakan’ın Başdanışmanı AK Partili vekil Yalçın Akdoğan, Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan Başbakan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da aralarında olduğu yedi binden fazla kişinin dinlediği tespit edildi.

PARALEL YAPININ TAM DİNLEME LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

PARALEL YAPININ DİNLEDİĞİ GAZETECİLERİN LİSTESİNİ ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

7 bin kişi 3 yıldır izleniyor

Belgelerine ulaşılan dev telekulakta TMK savcıları Adem Özcan ve Adnan Çimen, Selam Terör Örgütü soruşturması kapsamında mahkeme kararları alarak gazeteci, siyasetçi, hukukçu, aktivistlerden oluşan binlerce kişi dinlendi.

Savcılar Adem Özcan ve Adnan Çimen’in başlattığı dinlemelerin yaklaşık 3 yıldır yapıldığı iddia edildi. Savcı Adnan Çimen, geçtiğimiz günlerde HSYK kararnamesiyle özel yetkili TMK savcılığı görevinden alınarak Büyükçekmece Adliyesi’ne atanmıştı. KCK soruşturmalarını yürüten Çimen, Büşra Ersanlı ve Ragıp Zarakolu gibi isimlerin tutuklanmasını istemişti. Çimen en son Gezi Parkı gösterileri sırasında işlenen memur suçlarını soruşturuyordu. Savcı Adem Özcan ise, 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılmasının ardından dosyadan alınan savcı Sadrettin Sarıkaya’nın yerine atanmıştı. Bu dosya daha sonra Başsavcılık tarafından Özcan’dan alınarak dönemin Başsavcıvekili Oktay Erdoğan’a verilmişti. Son olarak adliyede yaşanan değişikliklerle savcı Adem Özcan, soruşturma savcılığından alınarak sadece duruşma savcısı olarak görev yapmasına karar verildi.

Paralel Yapı’nın Kocakulak’ı herkesi dinlemiş!

Paralel Yapı’nın koca kulağının takibe aldığı 7 bini aşkın kişinin yürütülen “Selam Terör Örgütü” soruşturması kapsamında alınan yasadışı dinlenmesine dair listenin bir kısmını yayınlıyoruz. Listede ünlü isimlerin yanı sıra binlerce kişi sadece isimle dinlenirken, binlerce kişi de “X” şahıs olarak dinlenmiş. Milletvekillerinin makam odalarındaki telefonlardan, parti genel merkezlerinden haber ajanslarına kadar birçok kurum da dinlenmiş. 

İŞTE O İSİMLERDEN BAZILARI

İçişleri Bakanı Efkan Ala

Başbakan’ın Başdanışmanı AK Partili vekil Yalçın Akdoğan

Başbakan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan 

Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan 

Defne Samyeli 053350342..

Ertuğrul Özkök 054966667...

İsmail Küçükkaya 053322791...

İbrahim Karagül 053247314...

Hakan Albayrak 053340441...

Yusuf Ziya Cömert 053236011...

YÖK Başkan Yardımcısı Prof. Yekta Saraç: 053333049...

Osman Özcan(Muş Üniversitesi Rektör Yardımcısı): 053258901...

Ankara Üniv. Öğ. Ü. Prof. Mithat Sancar: 0532 366 12 ..

İ.Ü. Hukuk. Fak. Ö.Üyesi. Prof. Hüseyin Hatemi: 0532 367 99 ..

A.Ü. İlahiyat F. Mezhepler Arş. Bölüm Başk. Prof. Dr. Hasan Onat: 0532 270 87 ...

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Abdullah Gül Aktif Siyasete Nerede Devam Etmeli?

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku