Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında okulların tatil olması konusunun gündeme alınmadığını, daha sonra konuşulacağını belirtmişti. ‘Okullar tatil olacak mı?’ sorusunun yanıtı bugün Beştepe’deki toplantıda belli olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir kişinin koronavirüse yakalandığını açıklamasının ardından okulların tatil olması konusu gündemin en önemli maddelerinden biri oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’dan alınan bilgiye göre, dün bakanlığın merkez binasında “koronavirüse” karşı okullarda uygulanacak tedbirler konusunda Bakan Ziya Selçuk başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapıldı.  Okullardaki eğitim sürecinin planlanmasına ilişkin tüm olasılıkların ayrı ayrı simülasyonlarının yapıldığı ve senaryoların oluşturulduğu ifade edildi.

Toplantıda okulların tatil takvimiyle ilgili bütün olasılıklar büyük bir titizlik içerisinde masaya yatırıldığı, ara tatilin öne alınması söz konusu olursa, bu kez uzaktan eğitim ve telafi eğitim bakanlık tarafından planlandığı belirtildi.

OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili detayların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığı’nda bugün Beştepe’de gerçekleştirilecek toplantıda belli olacağını aktardı.

Dün 3 bakanın katılımıyla yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Koca, okulların tatil olması konusunun gündeme alınmadığını, daha sonra konuşulacağını açıklamıştı.  Koca, “Önümüzdeki günler gündeme gelebilir. Bunu, salgının seyri de belirler” ifadelerini kullanmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak ”Ortak açıklama yapılacak” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz