TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekilleriyle ilgili ya da Meclis çalışanlarıyla ilgili henüz bir koronavirüs vakasına rastlanmadığını belirtti. Şentop “Farklı ülkelerden gelen 31 milletvekilimiz kendini izole etti” dedi.

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Umreden dönen bazı milletvekillerinin karantinadan kaçtığı iddiasına ilişkin konuşan Şentop, “Mart ayının başından itibaren yurt dışına çıkan ve yurt dışından dönen bütün milletvekillerimizin bilgisi var bizde. Bunlar arasında umreye giden, umreden dönen herhangi bir milletvekili yok. Bu milletvekillerimizin hemen hemen tamamı Avrupa ülkelerinden dönmüş.” dedi.

Meclis’in tatil edilmesi konusuna da değinen Şentop, “Meclisimizin gündemiyle ve gruplarımızın aralarında yapacağı değerlendirmeyle söz konusu olabilir. Görüşmeye devam edilen kanun teklifinin bitimine kadar en azından, bu hafta bir çalışma olacak. Ondan sonrasını tekrar değerlendirecekler” ifadesini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop şunları söyledi:

Bir provokasyon hesabından 17 umreden dönen milletvekilinin karantinaya girmediği yazıldı. Umreden gelen vekiller güya VIP’ten kaçmışlar, nasıl olmuşsa…

Mart ayı başından bu yana umreye giden ya da umreden dönen milletvekilimiz yok.

Farklı ülkelerden gelen 31 milletvekillerimiz var. Bu arkadaşlarımızla ilgili olarak da ben de partilerimizle görüştüm. Milletvekili arkadaşlarımız da sorumluluklarının gereği olarak kendilerini evlerinde karantinaya almış durumdalar. 

Ayrıca TBMM’de çalışan personelle ilgili de bir haber çıkmıştı. Gerek buradaki meclis hastanemizde gerekse başka hastanelere başvuran herkesi takip ediyoruz.

Okullar tatile girdi, ama bunun tatil değil tedbir olduğunu unutmayalım. Çocukları evde tutmak konusunda, öğretmenlere, pedagoglarada evlerde çocukları meşgul edecek programlar iletmelerini burada teklif ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz