Brezilya’nın köklü kulüplerinden Flamengo, teknik direktörleri Jorge Jesus’un corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurdu. 65 yaşındaki teknik adamın ismi kısa süre önce Fenerbahçe ile anılıyordu. Ayrıca üç gün önce Jesus ile röportaj yapan Fenerbahçe’nin eski hocası Arthur Zico, yeniden corona virüsü testi yaptıracağını duyurdu.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüsü (COVID-19) spor kulüplerini de etkilemeye devam ederken bir haber de Brezilya’nın Flamengo kulübünden geldi. Yaşanan gelişmelerin ardından futbolcular ve bütün teknik ekibi teste sokan Flamengo Kulübü, teknik direktör Jorge Jesus’a yapılan ilk testin pozitif çıktığını duyurdu.

65 yaşındaki teknik adama yapılan testin kontrolden geçeceği duyurulurken Jesus dışında testten geçenlerin sonucunun negatif olduğu belirtildi.

Tecrübeli çalıştırıcının corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından bütün kategorilerdeki antrenmanların 1 haftalığına askıya alındığı açıklandı.

Kısa süre önce adı Fenerbahçe ile anılan Portekizli teknik adam, corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Şu anda Portekiz’de değilim ama olanlardan haberim var. Yakın bir arkadaşım koronavirüs yüzünden hayatını kaybetti. Ölümler arttıkça futbol oynamanın anlamı da kalmıyor. Umarım bugün oynadığımız maç ara verilmeden önce oynadığımız son maç olur.”

Öte yandan daha önce corona virüsü testi negatif çıkan Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Arthur Zico, üç gün önce Jorge Jesus ile yaptığı röportaj nedeniyle yeniden test yaptıracağını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz