İngiltere’de 9 aylık bir bebekte koronavirüs (corona virus) tespit edildi. Anne ve babası sağlıklı olan bebeğin virüsü nereden kaptığı ise bilinmiyor.

 

İngiltere’nin kuzeybatı bölgesinde bulunan Manchester kentinde Cassian Coates isimli bebekte yeni tip koronavirüs tespit edildi. 9 aylık bebeğin, birkaç gün boyunca ateşinin yükselmesi nedeniyle ebeveynleri Myroslava ve Callum tarafından hastaneye götürüldüğü ve burada koronavirüs teşhisi konulduğu belirtildi.

Yerel medyaya konuşan anne, “İçeri girdik ve bizi bir bekleme salonuna aldılar. Salonda büyük bir tabelada ‘şüpheli hasta’ yazıyordu. Sonra maskeli bir doktor geldi, bazı temel kontroller yaptı, kulağından ateşini ölçtü ve oğlumuzda koronavirüs olduğunu söyledi” dedi.

ANNE VE BABASINDA VİRÜS YOK

Coates ailesi Manchester’daki evlerinde Cassian’la birlikte kendilerini karantina altına aldı. Anne, “Eşim ve ben iyi olduğumuz için Cassian’ın nerede koronavirüse yakalandığını merak ettik. Bu yaştaki çocuklarda semptomlarla tanı koyduklarını söylediler. Bize iki hafta boyunca evimizde karantina altında kalmamızı tavsiye ettiler” dedi.

Koronavirüs tespit edilen vaka sayısının bin 960’a ulaştığı İngiltere’de 72 kişi hayatını kaybetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz