Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sınavda hangi konular sorulacak?” sorusuna “Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak” diye yanıt verdi. Selçuk, “Yaz tatili geç mi başlayacak?” sorusunu da cevapladı.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir TV kanalının canlı yayınında soruları yanıtladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor.

Uzaktan eğitim ile alınan yeni verilecek konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak. Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak.  Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA’da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz. 20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak. “

“Yaz tatili geç mi başlayacak?” sorusuna yanıt veren Selçuk “Her türlü senaryo ile ilgili çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var. Hayat devam ediyor, sükunet içinde, tedbirlerimiz alarak gereğini yaptığımız kanaatindeyim” diye konuştu.

Selçuk, “Meslek liselerinde maske üretimine başladık. Maskeleri piyasaya göre çok ucuza üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili bir takvim açıklanacağını da bildirdi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz