Musk, Twitter’dan kendisine gelen bir soru üzerine Tesla’nın ihtiyaç duyulması durumunda suni solunum cihazı üretebileceğini belirtti.

 

Musk, Twitter’dan kendisine gelen bir soru üzerine Tesla’nın ihtiyaç duyulması durumunda suni solunum cihazı üretebileceğini belirtti. COVID-19 ile mücadele eden pek çok kişinin tedavi sürecinde bu cihazlara bağlı kalmaları gerekebiliyor. Projeksiyonlar, aynı anda bu cihazlara bağlı kalması gereken insan sayısının artabileceğini ve ABD’de bu ihtiyacı karşılamaya yetecek kadar solunum cihazı olmadığını gösteriyor. Elon Musk, Gazeteci Nate Silver’in “Solunum cihazlarına ihtiyaç var” sorusuna karşılık “Bu solunum cihazları bir anda üretilemezler. Şu anda hangi hastanelerde böyle acil ihtiyaç var?” dedi… Bazı hayranlar ise twitter hesabından Elon Musk’a otomobil üretimini durdurması ve fabrikaları solunum cihazı üretecek düzene çevirmesi önerisinde bulundu.

Öte yandan Tesla Motors, California’daki fabrikalarında koronavirüse karşı önlem olarak aktif çalışan işçi sayısını azaltmayı planladıklarını açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü, salgının tedavi edilmesi için ekipman yardımında yardımcı olacağını belirtmesinin ardından General Motors ve Ford yöneticileri de bu konuda Beyaz Saray’la görüşüyor. Trump salı günü yaptığı açıklamada Amerikan şirketlerinden Hastanelere solunum cihazı bağışlama önerisinde bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz